Načítám Akce
akce již proběhla.

O workshopu:

Dech by měl být plný, plynulý, klidný s minimálním úsilím.

Vlivem způsobu života,  pohybovými vzory, životními událostmi, charakterem zaměstnání atd., dochází k tuhnutí hrudníku a s tím i ke změně dechového vzoru.

Bránice jako hlavní nádechový sval přestává plnit svou funkci a tím dochází i k ovlivnění její posturální funkce. V důsledku toho dochází ke změnám držení děla a vzniku svalových dysbalancí.

Vzniká začarovaný kruh, kdy držení těla ovlivňuje dýchání a současně dýchání ovlivňuje držení těla.

Jak z toho ven!?

Uvolněním hrudníku a pánve, vědomým nastavením tělesných segmentů a správnou aktivací bránice může dojít ke zlepšení dechového vzoru a tím k aktivaci hlubokého stabilizačního systému.

Což následně povede k nápravě svalových dysbalancí a správné svalové souhře břišních svalů, vedoucí ke zmenšení diastázy, či její odstranění.

Řekneme si něco o bránici a její funkci. O optimálním nastavení těla a teorii dýchání.

V praktické části budeme nejdříve uvolňovat a následně aktivovat bránici a trénovat brániční i plný dech.
Uvolněním hrudníku, pánve a správnou aktivací bránice dochází ke zlepšení dechového vzoru a tím k aktivaci hlubokého stabilizačního systému. To vede k nápravě svalových dysbalancí a správné svalové souhře břišních svalů, která vede ke zmenšení diastázy, či jejímu odstranění.

POSTARÁ SE O VÁS

profesionální lektor

Bc. Jaroslav Otáhal

Odborný garant centra
Certifikovanými DNS trenér
Zdravotně kondiční specialista
Lektor zdravých zad, chodidel a pilates clinic

Vzdělání:
2002 – 2006 – Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra, Vyšší odborná škola, obor Manager sportu, zakončen zkouškou Diplomovaný specialista

2007 – 2008 – Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra, zaměření Sportovní a kondiční specialista, bakalářské studium zakončené závěrečnou státní zkouškou