Načítám Akce

O workshopu:

Jakýkoliv pohyb horními končetinami považujeme za fyziologicky správný tehdy, pokud realizaci pohybu předchází stabilizace lopatek.

Stabilizace lopatek je totiž nedílnou součástí základních posturálních vzorů. Je zajišťována harmonicky vyváženou aktivitou svalů, čímž mimo jiné zajišťují neutrální postavení ramen, správnou funkci hlubokého stabilizačního systému a ideální podmínky pro práci páteře. Zejména horní hrudní a krční.

Správná pozice lopatek je důležitá nejen při provádění cviků (klik, benchpress,…), ale také při sportovních činnostech, kdy ovlivňuje nejen výkon, ale je velmi důležitá jako prevence přetěžování a případného zranění.

Nejvíce to ale vaše tělo ocení při běžných denních činnostech, kdy jde ruka k ústům, nebo cokoli pažemi zvedáte, či se o ně opíráte.

Případná nestabilita lopatek vede k přetěžování určitých svalových skupin a vytváření svalových dysbalancí, projevujících se např. bolestmi krční páteře, hlavy, ramen a svalovými spasmy v oblasti lopatek.

Co všechno se dozvím a naučím?

V teoretické části se dozvíte, jaké svaly ovlivňují stabilizaci lopatek a jakou mají funkci.

Ukážeme si, jaké jsou možné příčiny bolesti krční páteře.

V praktické části si ukážeme, jak poznat nestabilní lopatky, ale hlavě se naučíte cviky na mobilizaci a stabilizaci lopatek.

Naučíte se jak více vnímat své tělo a stát s napřímenou páteří a vzpřímenou hlavou.

Lektor: Bc Jaroslav Otáhal

Kde: Zdravotně kondiční centrum eFFko, Hlavní 2459/108, Praha 4 – Spořilov

Kdy: úteý 23.11.2021 od 17 do 18:50 hod

Cena: 495,- Kč

Co s sebou?

Pohodlné sportovní oblečení a středně velký ručník.

Pomůcky na zapisování poznámek.

Zakoupit voucher

Obdarujte své blízké voucherem na: Jak na bolest krční páteře přes stabilní lopatky

POSTARÁ SE O VÁS

profesionální lektor

Bc. Jaroslav Otáhal

Odborný garant centra
Certifikovanými DNS trenér
Zdravotně kondiční specialista
Lektor zdravých zad, chodidel a pilates clinic

Vzdělání:
2002 – 2006 – Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra, Vyšší odborná škola, obor Manager sportu, zakončen zkouškou Diplomovaný specialista

2007 – 2008 – Akademii tělesné výchovy a sportu Palestra, zaměření Sportovní a kondiční specialista, bakalářské studium zakončené závěrečnou státní zkouškou